האנסמבל העכשווי הבינלאומי, המתואר על ידי הניו יורק טיימס כ"אחת הלהקות המוכשרות וההרפתקניות ביותר במוסיקה חדשה", מקדמת מוסיקה עכשווית, מפתחת יצירות חדשניות ואסטרטגיות חדשות למשיכת הקהל. האנסמבל מחבר יצירות חדשות עם מאזינים חדשים.

הפרויקטים של האנסמבל העכשווי הבינלאומי הם חדשניים, רב תחומיים, מודולריים וגמישים. האנסמבל מורכב מ- 33 נגנים המופיעים מקטעי סולו דרך הופעות קאמריות עד להרכבים גדולים. הם מופיעים באתרים בגדלים שונים - מחללים אלטרנטיביים לאולמות קונצרטים ברחבי העולם. לילה אחד הופעה יתכן שתכלול מחשב נישא בלבד על במה של מועדון לילה, מיצג פרפורמנס ושלושה מוסיקאים בלילה הבא ואנסמבל גדול על הבמה של הלינקולן סנטר בלילה הבא.

האנסמבל פתח ביוזמה חינוכית שבה מחברים בין מלחינים מובילים לאנסמבלים מוסיקליים של צעירים ביצירות חדשות שיבוצעו ביחד. המוזיקאים מלווים את הצעירים, ביחד עם בתי הספר שלהם, המשפחות והקהילות--לאורך התהליך המשותף של העלאת יצירות בכורה.

האנסמבל זכה במענק גדול כדי לתמוך את הפעילות המתמשכת של פיתוח קהלים חדשים באמצעות תכניות פתוחות לציבור ללא תשלום, על ידי עבודה עם ציבורים שלהם יש רק נגישות מעטה לאומנות הזו, עבודה עם תלמידים הבאים מרקעים שונים, ויצירת שיתופי פעולה חדשים עם מנהיגי הקהילה וגופים ומוסדות תרבות שבדרך כלל אין להם מגע עם אמנויות הבמה, והופעה באתרים לא מסורתיים.

קונצרטים מתקיימים לא רק בערי הביתה של האנסמבל, ניו יורק ושיקגו, אלא גם בערים ובאזורים כפריים ברחבי ארצות הברית ובעולם.

המטרה של ICE היא להסיר את המחסום הפסיכולוגי שקשור עם מוסיקה קלאסית ולהציע הזדמנויות לקהלים חדשים מגוונים.                      האנסמבל העכשווי הבינלאומי - פרנץ שוברט: שמיניה, פרק II

   מקורהאנסמבל העכשווי הבינלאומי - בטהובן (עיבוד וויליאם שימל): הפתיחה לאגמונט

    מקור


   

האנסמבל העכשווי הבינלאומי - בטהובן: שלישיה אופוס 9, מס' 1

    מקור

 

 

האנסמבל העכשווי הבינלאומי - יוהן סבסטיאן בך (עיבוד סלווטור סקיארינו): 

טוקטה (מתוך טוקטה ופוגה)

   מקור


 

האנסמבל העכשווי הבינלאומי - בטהובן: שביעיה

   מקור